Haber

Bahçeli’nin ‘kimliksiz’ dediği Selvi: Seviyeli bir dille eleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesinden sonra Gezi davasının yeniden görülebileceğini söyleyen Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. Selvi, bunların ‘seviyeli’ olduğunu savundu.

Bahçeli, dünkü Grup Toplantısı’naki açıklamalarında Selvi’nin yazısına işaret ederek, “’Osman Kavala serbest bırakılmalıdır’ dese daha tutarlı ve omurgalı bir açıklama yapmış olurdu” demiş, ardından da ‘tetikçi ve kimliksiz’ ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin bu sözlerine bugünkü yazısında yanıt veren Selvi, “Seviyeli bir dille eleştirilerde bulundu” dedi.

Selvi’nin yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli isim vermeden yazımdan alıntılar yaptı. Seviyeli bir dille eleştirilerde bulundu. Hakaret olmadığı sürece eleştirilerden yararlanırım. Ben farklı düşünüyorum, Bahçeli farklı düşünüyor. Önemli olan farklılıklarımızla birlikte konuşabilmemiz. Netice itibariyle hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.

Ben Kavala sevdalısı değil, Türkiye sevdalısıyım. Ülkemin çıkarlarını özgürlüklerde ve reformlarda görüyorum. Yeni dönemde yeni bir siyaset inşa etmenin gerekli olduğuna inanıyorum. Farklı düşünenler ise bunu tehlikeli bulabilir. Hakaret ve tehdit olmadığı sürece bunları tartışabiliriz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu