Haber

Başkan Ergün’den seçim kürsüsü ziyareti

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valiliği karşısındaki Bülent Koşmaz Parkı’ndaki seçim standında Manisalılarla buluştu. Ziyarete Milliyetçi Hareket Partisi Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın yanı sıra MHP İl Lideri Cüneyt Tosuner, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Lider Danışmanları Azmi Açıkdil ve Nursel Ustamehmetoğlu, İdeal Ocaklar Lideri Emirhan Sallıtepe, Şehzadeler MHP Bölge Lideri. Şener Özten, Yunusemre MHP İlçe Başkanı Bülent Kovancıoğlu, KAÇEP Lideri Gonca Aras, Manisa Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve örgüt üyeleri de hazır bulundu.
“Gelecek 30 yılın planlaması yapıldı”
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, seçim sandığı ziyaretinde Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin imar çalışmaları hakkında bilgi verdi. Önder Ergün, “Manisa’nın 35 yıldır kanayan yarası. 35 yıldır Manisa imar planları yapılamadı. Geldiğimiz ilk günden bu yana, 2009 yılında başlattığımız ancak bugüne kadar verilen mahkeme kararlarıyla defalarca iptal edilen, siyasi amacı gecekondu yerleşimini sürdürmek olan zihniyetle mücadele ettik. Manisa’da. Çok şükür Manisa’nın tamamının imar planlarını yeniledik. Bunlardan bazıları Barbaros, Hafsa Sultan, Spil mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi’nin bir kısmı ama tamamı değil, Fatih, Yenimahalle, 50. Yıl., Fevzi Çakmak Mahalleleri, bunlar sadece bir ilçemize bağlı. Bu mahallelerde artık tüm imar planları daha modern planlı parsellere dönüşüyor. Birçoğu plansız kentleşme ve yapılaşma sonucu, ada bazında yeni siteler oluşturularak, daha yaşanabilir bir Manisa’ya kavuşmak düşüncesiyle hayata geçiriliyor. Bahsettiğim Yunusemre ilçesinin imar çalışmalarıydı. Şehzadeler ilçesinde Ahmet Bedevi, Nurlupınar, Turgut Özal, Kuşlubahçe, Adnan Menderes, Akpınar ve Kazım Karabekir Mahallelerinin tüm imar planları bölge bölge planlandı. Manisa’nın tamamı için önümüzdeki dönemde 5-10 yıllık, hatta 30 yıllık imar planlarıyla, yeni sistemlerle, daha keyifli, dayanıklı, depreme dayanıklı bir Manisa yaratmak için çabalıyoruz. Bu hedefle kalkınma planlarımızı tamamladık. “Yeni gelişmenin bu mahallede yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


“BAZI MAHALLELER ÖNCELİKLİ OLACAK”
3-5 metrelik yolların daha da genişleyerek bulvara dönüşeceğini, ada bazında 8-10 gecekondu tipi evin birleştirilmesiyle ise belediyeyle anlaşma yaparak daire karşılığında inşaat yapabileceklerini ifade eden Dr. Tek blokta müteahhitlik yapan Önder Ergün, “Altyapı, üstyapı ve aydınlatmadan dolayı bu bölgelerdeki bu tür gelişmeler yeni yatırımları da beraberinde getirecek. Yeni çehreyle yeni mahalleler oluşturacak. Buna öncülük edecek az sayıda mahalle olacak” dedi. Hafsa Sultan Mahallesi, Fatih İlçesi ve bu şekilde yayılacak. Elbette bunlar bugünden yarına olacak şeyler değil. “Bunlar önümüzdeki 30-50 yılın planları” dedi. Stand ziyaretinde Önder Ergün kendilerine çalışmalarda kolaylıklar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu