İş

Bursa AFSİAD Afyonkarahisarlı iş insanlarını bir araya getiriyor

Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş insanlarını tek çatı altında toplamak amacıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kurulan Bursa AFSİAD’ın ilk üyeleri, rozetlerini taktı.

Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş insanları ve sanayiciler, 30 Ağustos 2023 tarihinde Bursa Afyonkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (AFSİAD) kurdu. Afyonkarahisar ve Türkiye için özel bir anlam taşıyan Zafer Bayramı’nda kurulan dernek, 50’den fazla üyeyi bir araya getirdi. Kısa bir zaman. Bursa ile Afyonkarahisar arasında ticari ve kültürel birliğin sağlanmasını hedefleyen AFSİAD’ın ilk üyeleri, düzenlenen yemekli törenle rozetlerini taktı.

Programda konuşan Bursa AFSİAD Kurucu Yönetim Kurulu Lideri İlker Duran, “Yaşadığımız dünyada küresel ölçekte bir ekonomik savaşın olduğunu görüyoruz. Böyle bir ortamda Afyonkarahisar halkının da bu duruma el atması gerektiğini düşündük. Herkesten çok devletinin yanındayız ve Bursa AFSİAD’ı kurmaya karar verdik. Birbirinden değerli 9 meslek.” “Halkımızın da dahil olduğu kurucular kurulumuz oluşturduk. Afyonkarahisar ve Türkiye için büyük anlam taşıyan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümünde Bursa AFSİAD olarak başvurumuzu yaptık ve derneğimizi kurduk” dedi.

“Her türlü çalışmayı ortak akılla yürüteceğiz”

İki şehir arasında ticari ve kültürel projeler üreterek Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Duran, hiçbir sorumluluktan kaçmayacaklarını söyledi. Dernek çatısı altında yürütülen her çalışmayı ortak akılla yürüteceklerini kaydeden Duran, “İşbirliğimizi güçlendirmek, her iki şehrin ve dolayısıyla ülkemizin ekonomisine daha fazla katkı sağlamak amacıyla bu yola çıktık. Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş adamlarımızı dernek çatısı altında bir araya getirerek Milli Kurtuluş’umuzun temel taşları olan iki şehrimizi buluşturacak ticari, sosyal ve kültürel projeler hazırlayarak her alanda iş birliğini artırmayı planlıyoruz. Her türlü çalışmayı ortak akılla yürüteceğiz. Afyonkarahisarlı, üretken, çalışkan iş insanlarımızın Bursa ve Afyonkarahisar’da yarattığı katma değeri en üst düzeye çıkaracağız. Projelerimizi yarınlara taşıyacak projeler üretmeyi hedefliyoruz. Dernek olarak hem kadim topraklarımıza, hem de memleketimiz olarak kabul ettiğimiz Bursa’ya ailemizle birlikte hizmet etmenin heyecanını yaşıyoruz, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Yönetim kurulumuzdaki her arkadaşım tecrübelerini ve enerjilerini her iki şehrimiz için harcamaya kararlıdır. fedakarlık ve çaba gösterir. Afyonkarahisar’ın yatırım avantajlarını, halkımızın yoğun çalışmasını, Bursa’nın son dönemde ivme kazanan yüksek teknoloji hamlesiyle birleştirmek bölgemizin çıkarına olacaktır. Ayrıca iki kültürün ortak yönlerini daha da ortaya çıkarmayı ve üretimdeki bu birliktelikten doğacak sinerjiyi bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Sizlerden aldığımız güçle 5 ay gibi kısa bir sürede üye sayımızı 50’ye çıkardık. Bu birlik ve beraberlik ile Bursa iş dünyasına örnek bir sanayici ve iş adamı olmayı başardık. Bundan sonra birlikte çalışarak birçok örnek projeyi hayata geçireceğimize inanıyorum” dedi.

“Afyonkarahisarlı iş insanlarını bir araya getirmek istiyoruz”

Bursa’da Afyonkarahisarlı sanayiciler arasındaki iletişimi güçlendirmek istediklerini belirten Duran, “Bizler de Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı sanayici işadamları olarak böyle bir birlik oluşturma fikri geçmişten beri aklımızdaydı. Biz kurduk. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle derneğimizi kurduk. Buradaki amacımız Bursa’dır. Afyonkarahisar’da yaşayan iş insanlarını bir araya getirmek ve kendi içimizdeki iletişimimizi geliştirmek için bu derneği kurduk. Bursa ve Afyonkarahisar’ın ticari ve kültürel birliği. 5 ay gibi kısa bir sürede 50 üyemiz oldu. Bugün ilk üyelerimizle kaynaşma gecesi. “Bunu düzenlemek istedik. Bugün çok yoğun bir katılım var” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu