Haber

Bursa’da İş Adamı ve Eski Milli Sporcu Çift Farklı İlçelerden Belediye Başkan Adayı Oldu

BURSA’lı işadamı Taner Çınarkes (43), 31 Mart seçimlerinde Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Karacabey Belediye Başkan Adayı oldu. Eşi eski milli sporcu Feride Çınarkes (37), DSP Nilüfer Belediye Başkanı Adayı olarak seçime girecek. Çift, farklı ilçelerden belediye başkanı seçilmek için mücadele edecek.

Bursa’da metal sektöründe üretim yapan iş adamı Taner Çınarkes ile eski milli sporcu ve pilates eğitmeni eşi Feride Çınarkes, 31 Mart seçimlerinde aynı partiden farklı ilçelerin belediye başkanlığı adayı oldu. DSP’den Taner Çınarkes Karacabey Belediyesi Başkan Adayı olarak, Feride Çınarkes ise Nilüfer Belediyesi Başkan Adayı olarak seçime girecek. 3 çocuk annesi Feride Çınarkes, daha önce aktif olarak siyasetin içinde bulunmadığını, genel seçimlerde milletvekili adayı olan eşinin de desteği ve önerisiyle belediye başkan adayı olmaya karar verdiğini belirtti. “Eşim DSP ailesindendi ve benim de bu partide olmam gerektiğini söyledi. Eşimle birlikte aynı yolda devam etmek istedik. Yaptığımız her şeyi hakkıyla yaptığımızı düşünüyorum. Geri dönüşler oldukça ılımlıydı. ve sıcak. Bizi ailenin bir parçası olarak gördüler. Açıklamanın ardından tanımadığım kişiler beni arayarak, “Nilüfer’de bir kadının olmasını destekliyoruz.” dediler. Bu beni çok mutlu etti.” dedi. DSP’nin Nilüfer ilçesindeki ilk kadın adayı olduğunu belirten Çınarkes, seçildiği takdirde spor projelerine ağırlık vereceğini belirterek, “Sporu çok seviyorum. Pek çok spor faaliyetini gerçekleştirebileceğimiz bir alan maalesef yok” dedi. . Mahallelerde sadece futbol, ​​basketbol değil, eskrim ve bocce gibi farklı spor dalları da mevcut.” “Bunun doğru olduğunu ve bunun benim en büyük hayalim olduğunu ortaya koymak istiyorum” dedi.

‘BU PARTİYE GİRME FİKİRİ AİLEMDEN ÇIKTI’

Genel seçimlerde DSP’den milletvekili adayı olduğunu söyleyen Taner Çınarkes, siyasete girme fikrinin ve DSP’nin ailesinden geldiğini belirterek, “Biz DSP’yi eski aile üyelerimiz, yakınlarımız ve yakınlarımız olunca severdik. Daha önce biliyordum bunu bize anlattı ve il başkanımızın sayesinde. Genel seçimlerde milletvekili aday dosyamızı hazırladık.” Teslim etmiştik ama yoktu. Cumhurbaşkanımız beni bu yerel seçimlere katılmaya davet etti. Karacabey Belediye Başkan Adayı olarak devam ediyorum. Eşimle kazanacağımıza inanıyorum. Nilüfer’e bir kadın eli değmesi gerekiyor, o da Feride Hanım olmalı. Çevremizden, partimizden, Genel Başkanımızdan “Sahiplerimizden, mahalle sakinlerimizden destek aldık. ‘Devam edin, maddi manevi destek vereceğiz’ dediler. Biz de onlar için çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu