Haber

Büyükçekmece’de riskli site yıkımı başladı

? Büyükçekmece’nin Atatürk Mahallesi’ndeki 12 blok ve 130 bağımsız bölümden oluşan riskli sitenin yıkımına başlandı. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan alandan alınan karot numunelerinin 1999 depremi sonrası güçlendirme çalışmasına rağmen çürüdüğü öğrenildi.

Yıkımı yerinde inceleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ‘Deprem geliyor, deprem gelmeden yıkmaya devam ediyoruz. Belediye başkanı olarak Marmara depreminin birçok yangını söndüreceğini ve can alacağını biliyorum. Görev aldığım alanda sorumluluklarımı yerine getirmeye çalışırım. Yıkılması gereken tüm binaları yıkmaya devam ediyoruz. Şehrin siluetini yenilemeye devam ediyoruz” dedi.

‘GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ’

Depremde vatandaşların burnunun kanamasını engellemeye çalıştıklarını vurgulayan Akgün, “İstanbul’u kurtarmak zorundayız. Kentsel dönüşümün asfaltlanması gerekiyor. Amacımız depremde vatandaşın burnunun kanamasını engellemek. Şu anda yıkılan bina daha önce sağlamlaştırıldı ama kurtaramadı.Örnekleri çürük olduğu için yıkmak zorunda kaldık.Burada 12 blok 130 daire var hepsini yıkacağız bu haftadan itibaren. , çok ağır bir yıkım çalışması yapacağız. Hangi vatandaşın zor durumda olduğunu, sarsıntı olursa hangi binanın yıkılacağını biliyoruz. O yüzden yoğun çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu