Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘kentsel dönüşüm’ paylaşımı… 1 milyondan fazla konut teslim edildi

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından kentsel dönüşümle ilgili bir görsel paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Depremden en çok etkilenen iller başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında başlattığımız kentsel dönüşüm hamlesi ile vatandaşlarımızı yeni güvenli ve huzurlu evlerine kavuşturmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” .

Videoda, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin kentsel dönüşümün ne kadar değerli olduğunu açıkça gösterdiğine dikkat çekildi.

2022 yılında kentsel dönüşüm kapsamında toplam 8 milyar 487 milyon lira harcandığı ve bugüne kadar 1 milyondan fazla konutun tüm engellere rağmen vatandaşa teslim edildiği kaydedilen görüntüde, “Kentsel dönüşüm bir Deprem bölgesi olan ülkemizde olmazsa olmaz Kentsel dönüşüm, bölgede yaşayan insanların can ve mal kayıplarının önüne geçmekle kalmıyor, bölgenin yatırım ve kalkınmasına da katkı sağlıyor” dedi. uyarı yapılmıştır.

BİR YILDA 365 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK

Videoda depremden etkilenen vatandaşlar için 650 bin konutun üretim sürecinin başladığı ve bir yıl içinde 365 bin konutun vatandaşlara teslim edileceği de belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu