Haber

DEPREMDE HASAR GÖREN BİNALAR PARK EDEN ARAÇLARI DİKKATLİ TUTUN

DEPREM’in en çok yıkım ve hasara yol açtığı yerlerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde park halindeki araçlar bazı binaların yıkılmasını engelledi. Park halindeki bazı araçların devrilmek üzere olan binalar ile yer arasına sıkıştığı görüldü.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen Türkiye’yi sarsan iki büyük depremin ardından ölü sayısı 38 bini geçti. Hatay depremden en çok etkilenen illerden biri oldu. Kentte yüzlerce bina yıkılırken, yıkılan binaların birçoğunda iş makineleri enkaz kaldırma çalışması başlattı. Bazı bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kentte depremin etkisiyle bazı binalar yan yatarken, bazı binalar ise çöktü. Park halindeki bu araçlar, önlerindeki bazı binaların devrilmesini engelledi. Yan yatmak üzere olan binalar ve zeminin ortasında sıkışan araçlar, hasar gören binaların yıkılmasını engelledi. Binaların altına sıkışan araçlar ilginç bir görüntü oluşturdu. Antakya ilçesinde bir binanın otoparkta bulunan 3 otomobilin üzerine düştüğü, aynı ilçede yan yatmakta olan bir evin de cadde üzerinde park halindeki araca hatasız bir şekilde çarptığı görüldü.

aglasunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu