Yaşam

Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney’in ailesinin dava açacağı hakimi gönderecek

Geçtiğimiz günlerde Yılmaz Güney ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle Güney’in ailesi tarafından dava açılan oyuncu Farah Zeynep Abdullah, X hesabından yaptığı paylaşımda “Yine de hakime vurmak yok” dedi.

“HAYIR AMA HAKİMİ VURDU”

Farah Zeynep Abdullah, yazar Murathan Mungan’ın Yılmaz Güney’in ölümünün 39. yıl dönümüyle ilgili yazdığı yazıya verdiği yanıtla çok konuşuldu. Yılmaz Güney’i “sinemamızın en iyi kadın dövücüsü, şiddet türleri bakımından zengin, silahları etkili kullanan adamı” olarak tanımlayan Abdullah’a Güney’in ailesi dava açmaya karar verdi. Dava haberini duyan Farah Zeynep Abdullah, eski adı Twitter olan X hesabından yaptığı paylaşımda “Tamam, hakime ateş etmek yok” ifadesini kullandı.

GÜNEY’İN AİLESİ DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Güney’in ailesi, Farah Zeynep Abdullah’ın bir önceki paylaşımına ilişkin açıklama yaparak dava açma kararı aldı: “Şiddetin ve kötülüğün gerçek sahiplerine karşı ses çıkaramayacağını anladığımızı ve gördüğümüzü belirtiyor, bu durumu istismar eden her türlü zihniyete karşı olacağımızı yineliyoruz. Yılmaz Güney’i şiddetin sembolü olarak görüyor.”

Yılmaz Güney ve kardeşi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu