Haber

Gazeteci ve yazar Ergun Hicyılmaz vefat etti

Yazar ve belgeselci kimliğiyle de tanınan gazeteci-yazar Ergun Hichyılmaz bugün vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, 80 yaşındaki Hicyılmaz’ın vefatını duyuran mesajında, cenazeye ilişkin bilgilerin henüz netlik kazanmadığını paylaştı.

ERGÜN HİÇYILMAZ KİMDİR:

Ergun Yüksekyılmaz, 1942 yılında Eskişehir’de doğdu. Gazetecilik mesleğine 1960 yılında başladı. Akşam, Yeni Sabah, Yeni İstanbul, G günaydın, Fotospor, Tercüman, Güneş, Spot, Echo, Serbest Gün Gibi yayınlarda çalıştı. Bu yayınlarda editörlükten yayın müdürlüğüne kadar aktif roller üstlendi.

Yaprak Sanat Dergisi’ni çıkaran Hıçyılmaz Yelkencilik, Güney, Varlık, Kale gibi dergilerde şiirleri ve öyküleri yayımlandı. Bu arada Barış Dergisi’nin şiir ödülünü kazandı.

Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD gibi kuruluşların başarı ödülünü 27 kez alan Hicyılmaz, 1986 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin spor yazarlığı dalında “Yılın Gazetecisi” ödülüne layık görüldü. 1993 yılında Altın madalya kazandı. Kitap ödülü. Ergun Hicyılmaz’ın spor yazarlığı üzerine yazıları arasında Türk Spor Tarihi, Sporun Yapısal Analizi, Spor Yazarı, Beşiktaş, Futbol, ​​Türkiye’de Sporun Hikayesi, Atatürk’ün Gençlik ve Spor Politikaları, Sporda Batılılaşma Hareketi, Kitlesiz Spor Neden Olmasın, Ünlüler Ansiklopedisi yer alıyor. Sporda. Kitaplar var.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu