Haber

Gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp: Normalde o maçı kazanacak bir sporcu değilim.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda 130 kilo kategorisinde yarışan İstek Kayaalp, finalde Sergey Semenov’a yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Yarışmanın ardından açıklama yapan İstek Kayaalp, şunları söyledi: “14. finalimi yaptım. Bu aslında tarihi bir başarı. 13. şampiyonluğumu çok istedim. Kısmen bu yüzden de oldu diyebiliriz. 2-0 önde olduğum maç anlık bir farktı. Normalde Ben böyle bir oyunu kabul edecek bir sporcu değilim. 2-0’dan sonra, “Maçı biraz soğutmam gerekiyordu. O şampiyonluk hırsıyla hayatım boyunca eğilmeyeceğim boynumu eğdik.”İfadelerini kullandı.

“Bir Avrupa Şampiyonasına daha katılmak artık bizim görevimiz”

Kayaalp, final maçını tribünden izleyen kızı için gücünü kullanmak istediğini ancak kızın bir anda boşluk hissettiğini ve rakibine yenildiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

Önümüzde olimpiyatlar var, ona hazırlanacağız. Artık doğal deneyim diye bir şey yok, sonuçta 14. final. Olimpiyat yoluna devam edeceğiz. Belki bundan sonra bir Avrupa Şampiyonası’na daha katılarak rekor kırmak bizim görevimizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu