Haber

Harry Potter Kitaplarının Yayıncısı Boss Tekne Kazasında Öldü

“Harry Potter” kitaplarının yayınevinin işvereni olan 44 yaşındaki Adrienne Vaughan, İtalya’da bir sürat teknesine binerken, içinde düğün töreninin yapıldığı yedi metre uzunluğundaki başka bir çömleğe çarptı. Çarpmanın etkisiyle suya düşen Adrienne, teknenin pervanesine takılarak feci şekilde can verdi.

Olay, bir düğün partisinin üyeleri tarafından kaydedildi. Olay, teknede insanlar şarkı söylerken meydana geldi.

“Ne oldu?” Bir adam, “Bu gemi bizimle çarpıştı!” diye soran bir bayana dehşet içinde cevap verir.

Adrienne Vaughan’ın eşi Mike White da yaralandı ve sol omzundan ameliyat olduğu bildirildi. Çocukları Leanna (14) ve Mason (11) fiziksel olarak zarar görmediler ama şok oldular.

Kaza yapan teknenin 30 yaşındaki kaptanı, kaburgalarından ve leğen kemiğinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Kaza sonrası yapılan testlerin ardından kaptanın alkollü olduğu iddia edildi.

Vaughan ve ailesi bu hafta İtalya’ya gelmişlerdi. Kazadan önce eşi, ailenin Trevi Çeşmesi, Kolezyum ve Roma Forumu da dahil olmak üzere Roma’nın çeşitli simge yapılarında mutlu bir şekilde poz verdiği fotoğrafları paylaşmıştı. Ancak Amalfi kıyısındaki Positano adlı ikonik bir sahil beldesine gelen aileyi bir trajedi vurdu.

Adrienne Vaughan ve ailesi 29 metrelik bir sürat teknesi kiraladılar ve Nerano kasabasından bir kaptanla birlikte Furore körfezinde seyir halindeyken tekneleri 130 metre uzunluğundaki yelkenli gemi “Tortuga” ile aniden çarpıştı. Yelkenli, bir düğün kutlaması için aralarında Alman ve Amerikalı turistlerin de bulunduğu 85 kişiyi taşıyordu.

Kaptan, yüksek bir patlama duyduğunu ve ardından Vaughan ve ailesini dalgalarla uğraşırken gördüğünü söyledi. Adrienne Vaughan sudan kurtarılarak kıyıya çıkarıldı ancak kalp masajı ile yaşatılmaya çalışıldığı için durumu ciddiydi. Daha sonra olay yerine bir ambulans helikopteri çağrıldı, ancak acil hastaneye kaldırılmadan önce öldüğü açıklandı. Yapılan testler sonucunda 55 yaşındaki yelkenli gemi kaptanının uyuşturucu ve alkol kullanmadığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu