Haber

Hilmi Nakipoğlu Engelsiz Yaşam Merkezi Açılış Töreninde Akraba Evliliğini Övdü

Gülşen-Ökkeş Nakipoğlu Manisiz Yaşam Merkezi Silivri’de açıldı. Merkezin açılışına katılan Hilmi Nakipoğlu, açılışta yaptığı konuşmayla herkesi şok etti.

Kaynak: Patronların Dünyası

1948 yılında Gaziantep’te doğan Hilmi Nakipoğlu, 1997 yılında zihinsel engelli çocuklara yönelik bir okul kurdu. Türkiye’nin değerli koleksiyonerlerinden Nakipoğlu, bu okulun bünyesinde bir kamera müzesi kurarak önemli bir müzeyi Türkiye’ye kazandırdı.

Hilmi Nakipoğlu, Nakipoğlu Ailesi tarafından yaptırılan ve Silivri Belediyesi’ne bağışlanan Gülşen-Ökkeş Nakipoğlu Manisiz Yaşam Merkezi’nin açılışında konuştu.

Gülşen-Ökkeş Nakipoğlu Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışına MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz gibi isimler de davet edildi.

Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Hilmi Nakipoğlu açılış konuşmasında söyledikleriyle herkesi şok etti.

Bosslar Dünyası’nın haberine göre Nakipoğlu, tıbbi açıdan tehlikeli olan ve birçok soruna yol açan akraba evliliği hakkında şunları söyledi: “Üç kuşaktır akraba evliliği olan bir ailenin mensubuyum. Dedem anneannemin yanında, babam annemin yanında. eşlerimizle kuzeniz ama tıp uzmanları “akraba evliliğinden doğan sakatlık” diyor. Hayır.” dedi.

Konuşmasına devam eden Nakipoğlu, “Bunlar Nisa Suresi’nde yazılı. Kiminle evlenip kiminle evlenmeyeceğin. Üvey kız kardeşinle evlenemezsin. Babanın evlenip ayrıldığı insanlarla evlenemezsin. Zaten etik de değil. Ama onun dışında amca, amca, teyze çocukları…”

Akraba evliliği çocuğu olmasına rağmen mani olmadığını söyleyen Nakipoğlu, “Nasırlaşmış kalplerde, örümceklerle dolu beyinlerde sakatlık yaşanmamalı” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu