Haber

Kartal’da 19 Mayıs coşkusu

Kartal’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporFestival, fener alayı yürüyüşü ve Kartal Meydanı’nda düzenlenen Göksel konseri ile coşkuyla kutlandı.

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl kutlamaları sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Kutlamaların bir sonraki adresi Kartallı Kazım Meydanı oldu.

DİL TOPLANTISI

Kartallı Kazım Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Kartal Meydanı’na doğru düzenlenen fener alayında buluştu. Saat 20.00’de başlayan yürüyüş büyük coşkuya sahne oldu. Ellerinde Türk bayrakları ve fenerlerle yürüyen vatandaşlar, marşlar ve sloganlar eşliğinde Kartal Meydanı’na yürüdü. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, eşi Sibel Doğan Yüksel ile yürüyüşe katıldı. Kartal Meydanı’ndaki kutlamalar DJ Kadir Çetin’in performansıyla başladı. Meydanı Türk bayraklarıyla dolduran binlerce Kartallıya cesaret veren Çetin, alkış aldı.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL: GENÇLERE İNANIYORUM

Sahneye eşi Sibel Doğan Yüksel ile birlikte çıkan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel kısa bir konuşma yaptı. Başkan Yüksel yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk 19 Mayıs 1919’da umutsuz toplumu uyandırdı ve büyük atılım Samsun’dan başladı. Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Ceddim bu bayramı gençlere emanet etti. Bu gençlerle yeterli bir Türkiye.Bu mümkün.Derseniz bu değişikliği istiyorum. Söz yine senin. Ben gençliğe inanıyorum. Gençler, ülkeyi daha ileri noktalara taşımak için çabalarını sürdüreceklerdir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Milli bayramlar Kartal’da hep yağmurda çamurda kutlanacak.””

GÖKSEL’E KARTAL HEYKELİ

Yüksel’in konuşmasının ardından ünlü sanatçı Göksel sahne aldı. Farklı sesi ve yorumuyla birçok popüler şarkıyı seslendiren Göksel, Kartal’daki kutlamalara katılanlara keyifli bir gece yaşattı. Konserin ortasında sahne alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sanatçı Göksel’e katkılarından dolayı teşekkür ederek Kartal heykelini takdim etti.

haberyedisu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu