Ekonomi

Öğleden Sonra Hisse Hareketleri: Alibaba Yükseliyor, 3 Milyon Düşüyor, Diğerleri

Investing.com — ABD’deki başlıca hisse senedi endeksleri Salı günü hafif düşüş yaşadı ve kurumsal kazanç sezonunun başlamasıyla birlikte son kazanımların ardından istikrar kazandı.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli hisse senedi hareketlerinden bazıları: .

United Airlines (UAL) hisseleri, havayolunun dördüncü çeyrekte güçlü kazanç açıklamasının ardından %6,6 yükseldi ve bunu kısmen Aralık ayının son iki haftasındaki en yüksek seyahat faaliyetine bağladı. Ancak havayolu, mevcut çeyrek için beklenenden daha büyük bir zarar öngörüyor.

Verizon’un (VZ) hisseleri, telekomünikasyon şirketinin 2024’te büyüme için güçlü bir senaryoya sahip olduğunu söylemesi ve analist tahminlerini aşan yıllık kazanç açıklamasının ardından %5,5 arttı.

Johnson & Johnson’ın (JNJ) hisseleri, sağlık şirketinin 2024 için yıllık mali tahminlerini doğrulamasının ardından %1,7 düştü, ancak dördüncü çeyrek kazançları tahminleri aştı.

3M (MMM) hisseleri, çeşitlendirilmiş teknoloji şirketinin analist tahminlerinin gerisinde kalan yıllık kar iddialarını bildirmesinin ardından %12,5 düştü ve bu iddianın, kamu su sistemleri ve kulak tıkaçları üzerindeki son düzenleyici düzenlemelerin potansiyel etkisini hesaba katmadığının altını çizdi. ABD askeri.

Procter & Gamble’ın (PG) hisseleri, önceki fiyat artışlarından elde edilen faydaların azalması ve Gillette markasının değerinin düşmesi nedeniyle tüketim ürünleri şirketinin Aralık ayında yıllık kar tahminini düşürmesine rağmen %4,1 arttı.

General Electric’in (GE) hisseleri, havacılık ve uzay motor segmentindeki parça ve hizmetlere yönelik güçlü talebin etkisiyle dördüncü çeyrekte analist tahminlerini aşan kazanç raporuna rağmen sanayi şirketinin yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan ilk çeyrek görünümünü açıklamasının ardından %1 düştü.

Coinbase (NASDAQ: MADENİ PARA) hisseleri, önde gelen dijital para birimi bitcoin’in 40.000 dolar seviyesinin altına düşerek yedi haftadan uzun bir sürenin en düşük noktasına ulaşmasının ardından kripto para ticaret platformunun bir gerileme yaşamasıyla %3,7 düştü.

ExxonMobil(NYSE: XOM) hisseleri, TD Cowen’in cazip bir değerlemeyi öne sürerek petrol şirketinin notunu “piyasa performansı”ndan “daha iyi performans”a yükseltmesinin ardından %1,2 arttı.

Archer-Daniels-Midland’ın (ADM) hisseleri, şirketin Beslenme bölümünde muhasebe yöntemlerine ilişkin bir soruşturmanın açıklanmasının ardından Pazartesi günü yaşadığı %24’lük düşüşün ardından toparlanarak %2,1 yükseldi.

Halliburton’un (HAL) hisseleri, enerji hizmetleri şirketinin açık deniz ve uluslararası sondaj hizmetlerine yönelik güçlü talebin desteğiyle dördüncü çeyrekte tahminlerin üzerinde kar açıklamasının ardından %2,7 arttı.

RTX Corp. (RTX) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek için beklenenden yüksek hisse başına kazanç ve 2024 için güçlü mali öngörü açıklamasının ardından Salı günü %5,7 arttı.

DR Horton (DHI) hisseleri, şirketin ilk çeyrek raporunun tutarsız sonuçlar göstermesi ve hisse başına kazancın analistlerin fikir birliği tahminlerini karşılayamaması sonrasında %9 düştü. Yönetim, şirketin gelişen piyasa koşullarına uyum sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

TKO Group Holdings, Inc. (TKO) hisseleri, WWE ve TKO’nun bir bölümü olan Netflix’in (NFLX), WWE Raw’u yayın hizmetine getirecek uzun vadeli bir işbirliğini duyurmasının ardından %15 arttı. Netflix hisseleri yüzde 0,5 düştü.

PACCAR (PCAR) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrekte hisse başına kazanç ve analist tahminlerinin üzerinde gelir açıklamasının ardından %3 arttı.

Alibaba (BABA) hisseleri, New York Times’ın kurucu ortakları Jack Ma ve Joe Tsai’nin şirketin değerinin düşük olduğunu düşündüklerini ve hisse satın aldıklarını bildiren raporun ardından %7 arttı.

Louis Juricic’in ek raporlaması

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu