Haber

Sezgin Tanrıkulu, Meryem Ana Kilisesi Restorasyonunu İnceledi

MEHMET MUCAHİT CEYLAN

CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır Tanıtma, Kültür ve Dayanışma Vakfı’na (DİTAV) 20 yıllığına kiralanan Meryem Ana Kilisesi binası inşaatını ziyaret etti. Tanrıkulu, “Burası birkaç ay içinde kültür merkezine dönüşecek. Diyarbakırlı hemşehrilerimi DİTAV’a destek olmaya davet ediyorum.”

CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, geçmişte ‘Kız Okulu’ olarak kullanılan ve 20 yıldır boş olduğu için harabe halinde olan tarihi binanın onarımını inceledi. DİTAV tarafından onarımı yapılan tarihi binada Vakıf Başkanı Erhan Akalınlar, Muharrir Şeyhmus Diken ve vakıf üyelerinden bilgi alarak, çalışmalarından dolayı vakıf yöneticilerine teşekkür etti.

“BİR KAÇ AY İÇİNDE KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK”

Sezgin Tanrıkulu, kültür konutu olarak hizmet verecek olan DİTAV binasında yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini, yapılan çalışmaların değerli olduğuna ve bu anlamda vakfa gerekli takviyelerin yapılması gerektiğine dikkat çekti:

“Burası harabeydi. DİTAV, kilise yönetimiyle anlaşıp buraya el koydu. DİTAV 18 aydır bu binada büyük işler yapıyor. Binanın ayaklarını kaldırdı. Binayı oturmaya uygun bir yapıya dönüştürdü.” Kendilerinin hiçbir kaynakları olmadığı halde sadece arkadaşlarımızın ve hemşerilerimizin katkılarıyla bu binayı yapmışlar”Burası birkaç ay içinde kültür merkezine dönüşecek. Diyarbakırlı hemşerilerimi DİTAV’a sahip çıkmaya çağırıyorum.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu