Haber

Taciz Edilen Kadını Havaya Ateş Açarak Kurtardığını İddia Etmişti: İfadelerinin Yalan Olduğu Belirlendi

Küçükçekmece’de Y.E. isimli bir kişinin taciz edilen kadını havaya ateş açarak kurtardığını iddia etmişti. İfadelerinin yalan olduğu belirlenen Y.E. gözaltına alındı.

Sosyal medya hesabından havaya ateş açtığı ve bir çocuğu darp ettiği anları paylaştı

Küçükçekmece Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Y.E., toplumsal medya hesabından havaya ateş açtığı ve bir çocuğu darp ettiği anları paylaştı. Manzaraların altına ise darp ettiği  kişinin sokakta bir bayanı taciz ettiğini, tacizciyi havaya ateş açarak durdurduğunu daha sonra da darp ettiğini yazdı. İmajlar toplumsal medyada kısa müddette yayıldı.

İşte o imgeler ⬇️

“Herkesin kardeşi var, korkmadım. Yine olsa yine yaparım”

Y.E., yaptığı açıklamada olayı, ‘İş yerimden çıktım. Meskenime giderken o esnada bağırma sesi duydum. Bir genç kız gördüm, çığlık atıyordu. Mahallede de kimse yoktu. Benim yanımda da biri daha vardı, korkmadım ve bağırdım. O tek kişiydi, bir çocuk vardı. Genç kızı zorla götürmeye çalışıyordu, müsaade vermedim. Çocuk daha sonra kaçtı. Genç kızı sakinleştirdim, daha sonra konutuna kadar bıraktım. Kendisi bana teşekkür etti. Daha sonra ayrıldım ve ailemle yemeğe gittim. Herkesin kardeşi var, korkmadım. Tekrar olsa yeniden yaparım’  şeklinde anlattı.

‘Suç Uydurma’ ve ‘Genel güvenliğin taammüden tehlikeye düşürülmesi’ suçlarından işlem yapıldı

Olayın ardından Y.E.’yi bilgisine başvurmak üzere emniyete çağıran polis, tutarsız tabirlerinden şüphelendi. Olayı araştıran polis Y.E.’nin havaya ateş etmek için kullandığı silahın babasına ait ruhsatlı silah olmadığını kurusıkı bir tabanca olduğunu, görüntülerin ise kurgulandığını belirledi. Polis bunun üzerine Y.E.’ye ‘Suç Uydurma’ ve ‘Genel güvenliğin kasten tehlikeye düşürülmesi’ suçlarından süreç yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu