Teknoloji

Volkswagen elektrikli Golf üzerinde çalışıyor

Alman üretici Volkswagen artık elektrikli araçlara daha fazla ağırlık veriyor.

Bu kapsamda dünya çapında 30 milyon adedin üzerinde satılan ve 100’e yakın pazarda satışa sunulan Passat sedan’ın üretimini durduran şirket, yeni elektrikli otomobillerini tanıtmaya devam ediyor.

Volkswagen Golf tamamen elektrikliye geçiyor

2028 yılında piyasaya sürülmesi beklenen elektrikli Golf ile birlikte içten yanmalı motorlu Golf’ün de makyajlandıktan sonra bir süre daha satışta kalması bekleniyor.

Tamamen elektrikli Golf, şirketin yeni SSP platformu üzerine inşa edilecek ve bu konuda bir ilk olacak.

Bu sayede araca 800 volt elektrik mimarisi ve daha hızlı şarj gibi özellikler dahil edilecek.

Volkswagen doğrulandı

Volkswagen’in teknik geliştirme başkanı Kai Grunitz, yakın zamanda güncellenen Golf’ün içten yanmalı motorla çalışan son versiyon olduğunu doğruladı.

Grunitz, Golf’ü markanın kalbi olarak tanımlıyor ve onu tamamen ortadan kaldırmayacaklarını söylüyor. AAncak ürün gamında ID.3 ile elektrikli Golf’ü aynı anda barındırabilecek yeterli alanın bulunmadığını söyledi.

Volkswagen, popülerliğini korumak amacıyla mevcut modelinin Avrupa Birliği’nin emisyon düzenlemelerine uyum sağlayacak şekilde yenileneceğini söylüyor.

Volkswagen’in Avrupa’nın en çok satan otomobili Golf’ün motor yenileme yatırımı yapmama kararı sonrasında üretime giren Golf 8, hatchback otomobilin içten yanmalı motorlu son versiyonu olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu