Haber

YETERLİ Partisi’ndeki istifaların ardından Akşener’den ilk açıklama

Son dakika haber: DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinde art arda yaşanan istifalara ilişkin açıklama yaptı.

Seçim Hazırlık ve İstişare Toplantısı’nda konuşan Akşener, kendisi ve oğlunun hesaplarıyla ilgili çıkan tartışmalara tepki gösterdi. Akşener, “Bunlarla ne benim, ne oğlumun, ne gelinimin, ne de eşimin hiçbir ilgisi yoktur. Bunu ispatlayamayan namussuz evladım namussuzdur. Kanıtlasalar bile ben zaten bu politikadan vazgeçiyorum.”söz konusu.

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında konuşan Akşener, şunları söyledi:

“Partimizde 8 kişi farklı aralıklarla istifa etti. Bu yüzden bazı şeyleri açıklama ihtiyacı doğdu. İstifa edip ayrılan arkadaşlarımızı üzecek tek bir cümle bile söylemedim. Hiç kavga etmedik. Genel olarak her arkadaşımız Sol HDP ile koordineli olmamızı sağladı.

Bunlar devam edecek ve dün gibi olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır.

İstifa edip AK Parti’ye katılan milletvekiline ‘Neden bize geldiniz?’ diye sordum. diyor. Nebi Hatipoğlu 4 gün sonra AK Parti’ye geçti. Acaba Erdoğan bunları görmüyor mu?

Hiçbir başkan giden arkadaşlarına ‘Bırakın gitsinler’ diyemez. Giden tüm arkadaşlarımıza üzüldüm ama Allah bizi korudu. “Şimdi gidip bir kurban keseceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu