Ekonomi

Borsa İstanbul haftanın son iş gününe nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,17 artışla 4.921,33 puandan başladı.

BIST 100 dünkü süreçlerde dar bir bantta yatay hareket etti. Endeks 4.970 – 4.890 aralığında kalırken, günü %0,14’lük kısmi düşüşle 4.912 puanda kapattı. BIST 100 haftanın son iş gününe %2,5’lik fiyat artışıyla girerken, endeks günü 4810 seviyesinin üzerinde kapatırsa önceki 3 haftalık negatif kapanış serisini sonlandırmış olacak.

Yatay bir açılımın görüldüğü Borsa İstanbul’da ilk süreçler alıcılarla doldu. BIST bölümlerinin ortasında bina %2’ye yakın değer artışı ile açılışta en çok talep gören şube oldu. Ardından %1’e yakın bir fiyat artışı gördü. Tekstilparça geldi İletişimVe metal işleriÖte yandan ilk saatte kısmi düşüşlerle dalların zirvesinde yer aldı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında GESAN, BASGZVe balta güne alıcılı başlayan hisselerde zirvede yer aldı. Son iki gündür tavan fiyatın üzerinden geçerek 343,6 TL’ye kadar yükselen ALFAŞ, güne yüzde 3’lük düşüşle 326 TL ile başladı. KZBGY, KLRHOVe BERAaçılışta yüzde 1’lik düşüşle en çok değer kaybeden diğer hisseler ise diğer hisseler oldu.

Borsa İstanbul genelinde KLİNİKVe MARKAgüne tavan fiyatla başladı. TMPOLVe CASAÖte yandan açılışta en çok düşen hisseler hisse oldu.

Dış piyasalarda genel görünüm dün de olumlu seyrini sürdürdü. Bugün, dünya borsalarının çoğu Kutsal Cuma tatili nedeniyle kapalı olacak.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu