Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığı “e-Viz” ile ilgili paylaşım yaptı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Vergi Kontrol Kurulu kapsamında uygulamaya konulan Elektronik Veri Bildirim Sistemi (e-Viz) ile klasik sistemin yarattığı iş gücü ile başvuru sürecinin kolaylaştırıldığını ve zaman israfının ortadan kaldırıldığını bildirdi. gönderme.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, dijitalleşmenin tüm alanlarının en üst düzeye ulaştığı günümüz koşullarında, vergi denetimi süreçlerinde teknolojik dönüşüm ve gelişimin hızlandırıldığı belirtildi.

Geliştirilen yerli ve milli yazılım teknolojisi ile mükelleflerin defter ve belge ibraz işlemlerinin elektronik ortama taşındığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Vergi Kontrol Kurulu Başkanlığı bünyesinde hayata geçirdiğimiz Elektronik Bilgi Gönderim Sistemi (e-Viz) ile hem başvuru sürecini kolaylaştırıyor hem de klasik ibrazın yol açtığı emek ve zaman kaybını ortadan kaldırıyoruz.” devam eden yerli ve milli teknoloji yatırımları ile mükelleflerimizin hayatını kolaylaştırmaya ve denetim süreçlerini daha aktif ve verimli hale getirmeye devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu