Haber

Hong Kong Mahkemesi, ‘Glory to Hong Kong’ şarkısının yasaklanması talebini reddetti

HONG Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki bir mahkeme, Hong Kong yönetiminin “Glory to Hong Kong” müziğinin yasaklanması talebini geri çevirdi.

Hong Kong hükümetinin “Glory to Hong Kong” müziğinin yasaklanması talebi mahkeme yargıcı Anthony Chan tarafından “bölgenin bağımsızlığını desteklediği” ve “Hong Kong’un Çin’den ayrı bir ülke olduğu izlenimini yarattığı” gerekçesiyle reddedildi.

Mahkeme şarkının yasaklanması talebini kabul etmiş olsaydı, çevrimiçi platformlar da dahil olmak üzere şarkının kullanıcıları “Çin milli marşına hakaretten” suçlu bulunacaktı.

Çin’in Hong Kong Özel Bölgesi’ndeki demokrasi yanlısı protestolarda kullanılan şarkı birçok uluslararası yayında yer aldı. sporEtkinlikte yanlışlıkla Çin milli marşı yerine çalındı.

Hong Kong hükümeti, Google’da Hong Kong şehrinin marşı aratıldığında ilk arama sonucu olarak “Glory to Hong Kong” müziği yerine Çin milli marşının gösterilmesini talep etmişti.

Google ise talebin kabul edilebilmesi için Hong Kong hükümetinin müziğin yerel yasaları ihlal ettiğine dair mahkeme kararı çıkarması gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu