Yaşam

Hülya Hökenek kimdir, kaç yaşındadır? Hülya Hökenek Hakkında Merak Edilenler

Hülya Hökenek ismi vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratılıyor. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Hülya Hökenek’in hayatını merak ediyor. Hülya Hökenek kimdir, arama motorlarında araştırma yaparken kaç yaşındadır? sorularına yanıt aradı. İşte Hülya Hökenek’in hayatından sorular ve cevapları…

Hülya Hökenek ismi vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratılmaya başlandı.

Hülya Hökenek kimdir?

1988 yılında Cizre, Şırnak’ta doğdu. Hülya Hökenek, ailesinin İstanbul’a göç etmesinden sonra uzun süredir İstanbul’da yaşamaktadır. Hülya Hökenek, lise dahil eğitim hayatını Cizre’de tamamladı. Akademi İstanbul Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. 24 Eylül 2018 tarihinde yapımcı Kamer İncedursun ile dünyaevine girmiştir.

Hülya Hökenek Kariyer

Okul yıllarında tanıştığı Fatih Altaylı aracılığıyla Kanal D’deki kariyerine başladı. Bir süre burada görev yapan Hökenek, daha sonra BRT’de özel dosya gazeteciliği bölümünde çalıştı. Kanal kapanınca dil eğitimi almak için Londra’ya gitti ve Londra Enstitüsü’nde Fast Track Gazetecilik okudu. Londra’dan döndükten sonra Kanal 7’de çalışmaya başladı, ardından Kanal Türk Ana Haber Bülteni’ni sundu. Daha sonra TRT Haber’e geçerek 7 yıl haber sunuculuğu ve programcılığı yaptı. 2018 yılında Habertürk TV’ye transfer olan sunucu halen burada görevine devam etmektedir.

narman-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu