Teknoloji

Samsung, Galaxy S25 ile daha önce hiç yapmadığını yapıp Mediatek işlemci kullanabilir

Galaxy S25 serisinin tanıtılmasına daha epey bir zaman var, ancak kullanılacak işlemciler konusunda ortaya atılan iddialar kafa karıştırmaya başladı bile. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sızıntıda, Samsung’un Galaxy S25 için kendi Exynos işlemcilerini yetiştiremeyeceğinden bahsediliyordu. Buna göre, gelecek yıl piyasaya sürülecek Galaxy S25 serisinde sadece Snapdragon işlemciler olacaktı.

Şimdiyse Güney Kore’den The Financial News tarafından yayınlanan yeni bir haber, Samsung’un Galaxy S25 serisine bir MediaTek yonga seti ile güç verebileceğini öne sürüyor. Rapora göre, bu durum bazı bölgelerdeki telefonlarda geçerli olacak.

Samsung şimdiye kadar Galaxy S serisini çoğu bölgede en yeni Qualcomm Snapdragon yongalarıyla piyasaya sürdü ve bazı bölgeler de Exynos destekli varyantlara yer verdi. Örneğin, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tüm bölgelerde Galaxy S24 Ultra’nın, bazı bölgelerde Galaxy S24 ve S24 Plus’ın içinde yer alıyor.

Ancak Samsung, Exynos 2400 işlemcilerle güçlendirilmiş Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ı da dünyanın diğer bölgelerinde piyasaya sürdü. Haberde, Samsung’un Galaxy S25, Galaxy S25 Plus ve Galaxy S25 Ultra’nın bazı versiyonlarında 3 çip kullanılabileceğinden de bahsediliyor. Bildirildiğine göre, bunun nedeni Qualcomm Snapdragon amiral gemisi yongalarının fiyatındaki artış da olabilir, Exynos üretiminde yaşanan sorunlar da…

Daha öncesinde Samsung’un yaklaşan Galaxy S25 serisi için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 ve Exynos 2500 işlemcileri kullanmaya devam edebileceği bildirilmişti. İlginç bir şekilde, analist Ming-Chi Kuo, Qualcomm’un tüm Galaxy S25 serisinin tek tedarikçisi olabileceğini iddia etti. Elbette şu anda bunların hepsi söylenti olduğundan, gerçeği öğrenmek için uzun süre beklememiz gerekecek.

patnos-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu