Haber

Ümit Özdağ ile Erkan Baş arasında tartışma: Karşılıklı sert açıklamalar

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, bir televizyon programında Zafer Partisi’nin sandıktaki yükselişiyle ilgili sorulan soruyu şöyle yanıtladı: “Bunu bir ateş parlaması olarak görüyorum.” “Sorumsuz bir siyaset anlayışı” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Erkan Baş’a sosyal medya hesabından yanıt vererek, “Kendini solcu sanan TİP Genel Başkanıdır.”

ERKAN BAŞ: SADE ALEV PARLAKLIĞI…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, KRT’de konuk olduğu programda Zafer Partisi hakkındaki soruyu yanıtladı. Baş, Zafer Partisi’nin mülteci politikasına ilişkin şunları söyledi:

“Zafer Partisi’nin yükselişini bir ateş parlaması olarak görüyorum. Ben bunu toplumdaki görünür rahatsızlığı dile getiren ve bundan siyasi çıkar elde etmeye çalışan sorumsuz bir siyaset anlayışı olarak görüyorum. Yani ‘Biz göndereceğiz, o da gidecek’. Nereye ve nasıl göndereceksiniz? Bu milyonlarca insan.

Her birinin bir hayatı var. Eşi, arkadaşı, annesi, babası, çocuğu var. Artık bu ülkede doğan, bu ülkede okula başlayan, memleketini, ülkesini hiç görmeden yaşamak zorunda kalan insanlardan bahsediyoruz. “İnsanlık dışı yaklaşımları kabul etmemiz mümkün değil.”

‘SOLCU OLDUĞUNU DÜŞÜNEN KİŞİ…’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Erkan Baş’a yanıt verdi. Özdağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Kendisini solcu sanan TIP lideri Erkan Baş, Zafer Partisi’nin mültecileri gönderme isteğine karşı çıktı. Zafer Partisi her geçen gün güçleniyor ve yükseliyor.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu